ניחוחות -השפעות בריאותיות

האם ניחוחות יכול להשפיע על מצב הרוח שלך?

 ניחוחות יכולים להביא תועלת נוספת שיכולה ללכת הרבה מעבר לריח עצמו.

הם יכולים לתרום לתחושת הרווחה ולשפר את הקשר בין הגוף והנפש.

Aromachology  היינו  מדע שמטרתו לבחון את הקשר בין הטכנולוגיה ניחוח ופסיכולוגיה להעביר, באמצעות ריח, מגוון של רגשות מסוימים, כגון הרפיה, התרגשות, חושניות, אושר והישגים, ישירות אל המוח. Aromachology בוחנת את הגירוי של חוש הריח שלך וכיצד הוא מועבר למוח שלך, לרבות מחקרים ביחס לדרכים שבהן ניחוחות יכול לשמש, כדי לשפר את חיי היום יום.

 

שיפור מצב הרוח והזיכרון

הניחוח הנכון יכול לעזור להכניס אותך למצב רוח חיובי יותר להוסיף מימד נוסף לחיים שלך.

החיבור בין ריח ומצב הרוח מגיע בעיקר מן הזיכרונות .

מודעות לריח יכולה להתעורר בנו בפתאומיות ולגרום לתחושות משמעותיות

לדוגמה, אמא יכולה להרגיש מאוד שמחה בכל פעם שהיא מריחה את ריח תינוקה.

 

האם תהית אי פעם איך האף שלך באמת עובד

 כל מנגנון הריח והשפעותיו קשור למונח " olfaction '- , זהו השם הרשמי לתאר חוש הריח שלנו – המאפשר לנו לזהות חומרים מומסים באוויר, או ניחוחות.  אשר פעם זיהינו אותם.

אלו מתקשרים בחלק מקישוריו של המוח שלנו, מעורב עם הרגשות והזיכרון.

ל olfaction ישנה יכולת לזהות עד 10,000 ריחות שונים, כך אנו יכולים לזכור בושם של אהוב או אהובה שהכרנו לראשונה בפגישה הראשונה כשרק הכרנו אותם, או לחזור חזרה בזמן לילדות רחוקה בעקבות הרחתו של אותו ניחוח …

 

ניחוחות הם השער לזיכרונות שלנו.

קיים הקשר חזק בין ניחוחות לזכרונות הצרובים בתודעה שלנו,גם אם נדמה כי השתכחו ונעלמו עם בחלוף השנים.

הריח הוא חזק יותר בהשפעתו באפקט הזיכרון שבו, יותר מכל החושים האחרים שלנו, בכך שהוא יכול לקחת אותך מיידית אחורה בזמן אל המקום והזכרונות של האירוע.  לעיתים זהיכול אפילו לעורר זיכרון כי ייתכן שהית כבר סבור ששכחת, אפילו בילדותך.

 חוש הריח שלנו הוא דינאמי, מתעדכן, בעוד שאנו ממשיכים לחוות חוויות חדשות  עם ריחות חדשים . על ידי ההכרה בהיבטים המדהימים הקשורים לחוש הריח שלנו, ניתן להשתמש בניחוחות ליצירת האווירה המיוחדת  שמשרה עלינו, שלווה נעימות , נוחות והשראה.

 

×